5 טיפים לפני שאתם משפצים דירה קטנה

שיפוץ דירה הוא לא קל. לא משנה כמה מושלמת התוכנית שלכם,  תמיד ישנם כמה הפתעות בדרך- בייחוד אם אתם משפצים נכס ישן במיוחד. במאמר זה המעצב יובל הלל ישפוך אור על הנושא ויתרום לכם רבות מניסיונו.

טיפ 1#. תקציב – תכננו את התקציב שלכם בקפידה

אחת הבעיות הנפוצות שחווים המשפצים את דירתם היא חריגה מתקציב. קל מאד לחרוג מהתקציב לאחר תחילת השיפוץ שכן האופציות רבות וההוצות גדלות. לכן  ודאו שאתם עושים את שיעורי הבית שלכםבידקו כמה יעלה כל שינוי, כמה הוא חיוני לכם ומהן האופציות השונות לשיפוץ. לכן, לאחר קביעת התקציב שלכם- תשתדלו לא לחרוג ממנו.

טיפ 2#. תכנון מראש – דעו מראש מה אתם באמת רוצים לשפץ

אתם צריכים להחליט מראש איזה חלק בדיוק בדירה אתם רוצים לשפץ – סלון או אמבטיה או את כל הדירה? האם אתם רוצים להחליף את הריצוף, להוסיף קירות גבס ? האם אתם רוצים להחליף את האינסטלציה או את מערכות החשמל? על מנת להבין מה בדיוק אתם רוצים לשפץ, עדיף כי  תרשמו את כל מה שאתם צריכים או רוצים לשפץ.

טיפ 3#. תזמון – חשוב מאוד לבחור זמן אידיאלי לשיפוץ

מכיוון שלרוב לא ניתן להתגורר בדירה בעת שמשפצים אותה- הרוב יעדיפו לשפץ את הדירה בתקופת הקיץ, שכן יש חופש לילדים וניתן לנסוע לחופשה או לעבור להתגורר עם המשפחה. יתרונות נוספים לשיפוץ בקיץ הינם הימים הארוכים והחום הרב שמייבש את החומרים מהר יותר.

טיפ 4#. פרקטיים – תהיו מציאותיים ותדאגו שרגליכם על הקרקע

כולנו רוצים בית החלומות שלנו, אבל אתם צריכים להיות מציאותיים לגבי מה שאתם יכולים להשיג על פי התקציב שלכם, המשאבים עפ"י המקום הקיים. אם אתה עדיין מחפשים משהו יוצא דופן, ולא יכולים להרשות לעצמכם, או שזה עלול לעכב את תהליך השיפוץ- תנסו למצוא חלופות ולהתפשר.

טיפ 5#. תהיו יסודיים – אל תוותרו על מחקר מעמיק

זה טוב וכדאי לשכור את אנשי המקצוע המומחים לשיפוץ  אבל כן כדאי לעשות קצת מחקר גם בעצמכם. זה יעזור לכם לדעת בדיוק מה הולך לקרות, יוריד את סף הציפיות הלא מציאותיות מהתוצאות הסופיות ובסופו של דבר, לאחר גישור על רצונת מול מציאות- יאפשר לכם להרגיש שהוצאתם את המקסימום מהשיפוץ. תנסו לקבל עצות מחבירם או משפחה שעברו שיפוץ ויודעים לתת לכם את העצות שלהם. אין חכם כבעל ניסיון.

סיכום קצר טרם שיפוץ הדירה

לסיכום, שיפוץ ועיצוב דירה קטנה הוא לא עניין למתחילים וחשוב לבחור מעצב מקצועי שילווה אתכם בשיפוץ ובעיצוב מחדש.
אתם מוזמנים לפנות עכשיו ליובל הלל, מעצב פנים מקצועי אשר יעזור לכם עם עיצוב הדירה הקטנה שלכם.
הסטודיו של יובל נמצא בהרצליה, רח' מדינת היהודים 62, הרצליה. הטלפון שלו 052-3683685 והפגישה היא ללא עלות! מומלץ בחום.

 

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here