קרדיט לתמונה: Pixabay

מי לא חולם על בית מעוצב כמו מתוך קטלוג כמעט? כזה שכיף לחזור אליו בסוף כל יום עבודה, שכיף להתעורר אליו. מה הפלא שלעצב את הבית זה תהליך כל כך מרגש? כל כך מרגש, עד שקל מאוד ללכת לאיבוד בין כל האפשרויות, בעיקר כשמדברים על עיצוב בתים פרטיים שלרוב יהיו גדולים ורחבים יותר. במאמר זה, נרחיב אודות עיצוב בסגנון מודרני, המאופיין בפשטות ופונקציונליות, חללים פתוחים ויוקרה.

למי מתאים עיצוב בתים פרטיים בסגנון מודרני?

עיצוב בתים פרטיים או דירות בסגנון מודרני, ייצר באופן כמעט אוטומטי סביבה רגועה ומסודרת. הסגנון המודרני מושלם למי שאוהב אסתטיקה מינימליסטית, עיצוב חלק ותחושה של סדר והרמוניה בלי להתאמץ יותר מידי. אז איך עושים את זה?

  • קסם הפשטות – עיצוב מינימליסטי שם כאמור את הפשטות במרכז. מדובר בצמצום עומס האלמנטים במרחב והתמקדות במה שחשוב ונדרש באמת. זה לא אומר שהמרחב שלכם צריך להיות משעמם; להפך, המשמעות היא יצירת מרחב שבו כל פריט משמעותי ותורם לאסתטיקה הכללית.
  • חללים פתוחים – עיצוב פנים בסגנון מודרני מתמקד בקונספט של חללים פתוחים. כך, גם אם מדובר במרחב אחד גדול ובו מספר חדרים בעלי תפקיד שונה, הרי שהם ישתלבו באופן מושלם זה בזה. לחללים הפתוחים בנוסף יש תפקיד משמעותי, שכן הם יוצרים תחושת מרחב וגודל, ונראים מזמינים יותר. היעדר קירות ומחיצות מאפשר זרימה טובה של אור טבעי.
  • פלטת צבעים – כשמדובר בעיצוב מודרני, צבע הוא יותר מסתם אלמנט ויזואלי; מדובר בכלי שיכול להשפיע באופן דרסטי על האווירה. עבור סגנון זה מומלץ ללכת על פלטה ניטרלית, הכוללת לבנים, בז\', ואפורים, הנחשבים צבעים על זמניים וניטרליים. אל דאגה, תוכלו להוסיף זריקות של צבע פה ושם כדי \'לשבור\' את הנייטרליות שכן, עלולה להתפס מידי פעם כמשעממת. אפשרו לעצמכם לעוף עם הדמיון ואל תהססו להתייעץ על כך עם מעצב מומחה.
  • והריהוט מה איתו? – עיצוב בתים פרטיים כולל גם את בחירת הריהוט. זהו עמוד השדרה של העיצוב והאלמנט שיקבע את הטון הסופי בחלל, כמעט מעין הצהרה. מכיוון שבעיצוב מודרני עסקינן, כדאי לבחור בפריטים בעלי קווים נקיים, צורות גיאומטריות ופונקציונליות. קחו בחשבון את הגודל, הצורה, הצבע וחומר הגלם ממנו הם עשויים תוך התחשבות בפלטת הצבעים שנבחרה, ובצורך לשמור על חלל אלגנטי ולא עמוס.

היעזרו באיש מקצוע

הטיפ האחרון והחשוב ביותר שנוכל לתת, בין אם מדובר על עיצוב בתים פרטיים או דירות, הוא להיעזר באיש מקצוע מעולם העיצוב. לאחר שיבין את הצרכים, הדרישות וההעדפות שלכם, יוכל לצאת יחד אתכם למסע שבסופו העיצוב שיתקבל יהיה לא רק מושלם, אלא פרקטי ונוח. כזה שממש הופך את החלומות שלכם למציאות. וזה הרי, מה שאתם הכי רוצים!

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here