פרקטים מעץ

פרקטים מעץ הוא גורם עיצוב חם וביתי. לאנשים האוהבים סגנון כפרי, מומלץ לעצב את הבית בפרקט מעץ. התחזוקה שלו הא פשוטה. אסור להרטיב עם מים את הפרקט כי כפי הידוע לכולם פרקט מעץ אינו "אוהב" מים. ישנם חומרם לניקוי פרקטים. את רצפת הפרקטים מעץ, ניתן לנגב עם מטלית לחה מאוד כמעט יבשה. אם רצפת הפרקט מעץ התקלקלה, אל לכם להיכנס לפאניקה, ניתן לפרק חלק מהפרקט ולהרכיבו מחדש. על מנת לשמור על פרקטים מעץ, יש להיזהר מנעליים עם מסמרים שעלולים לפגוע בעץ. לכן, רצוי לחלוץ נעליים לפני שנכנסים לחדר עם פרקט מעץ. בארה"ב זה מנהג מקובל, היות וברוב המדינות בארה"ב יש פרקטים מעץ בבתים.

הגנה מחום וקרינה של השמש

פרקטים מעץ רגישים לחום. לכן רצוי במדינה חמה כמו ישראל, להצליל את הבית בעזרת וילונות מתאימים, כי קרינה של השמש ישירות לפרקטים מעץ, עלולה להזיק. גם זכוכית של חלון בעלת מסנן קרינה, עלולה לעזור במקרים אלה של קרינה ישירה מהשמש. גם אם יש לכם פרקטים מעץ במשרד, עדיף שכסאות המחשב או הכיסאות המשרדיים יהיו בעלי גלגלים מסיליקון כך שלא ישרטו ויזיקו למחשב.

פרקטים מעץ לא רק לעשירים

מחירים של פרקטים מעץ עולים בין 40 ₪ למטר מרובע עד למאות שקלים למ"ר. לכן הפרקטים שמשדרים יוקרה לבית, יכולים להתאים לכל כיס. התקנת הפרקט, צריכה להיעשות בצורה מדויקת, היות והרכבה לא נכונה של הפרקט, עלולה לגרום לנזק בלתי הפיך והוצאות מיותרות. עדיף לעשות סקר שוק,

עדיף להתקין פרקט ע"י בעל מקצוע בלבד

בעל מקצוע, יידע הכי טוב ובצורה הכי מקצועית להתקין לכם את הפרקטים מעץ. הוא יגיע בשלב טרום ההתקנה על מנת "להכין את הקרקע" לקראת הרכבת הפרקטים מעץ. לכן עדיף לכם להזמין את בעל המקצוע ולביות בראש שקט.

פרקטים מעץ תמיד היו ומשארו באופנת העיצוב

אי אפשר להתעלם מרצפת פרקט. הפרקטים מעץ הם חומר חי ונושם הרבה יותר מאבן…תשומת הלב בעיצוב הבית והמשרד, נתונה יותר בשנים האחרונות, דווקא לעיצוב הרצפה. רוב העיצובים העדכניים היום הם בעץ. אם נראה את רוב העיצובים בבתים ואף בבתים פרטיים ששם, למשל גם עיצוב בדק, או עץ גושן לחצר או לפרגולה בחצר. הבחירה של פרקטים מעץ תלויה בתקציב. בדומה לבחירת רצפות לבית, הכל תלוי בשני גורמים, העיצוב והתקציב. היום יש גם פרקטים הדומים מאוד בעיצובם לעץ טבעי ויכולים לשמש אתכם בעיצוב הבית.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here