צילום: אסף לוי

אוירה אינטימית וחמימה בבית רצויה תמיד קל וחומר בעונת החורף הקרה בה אנו מבלים יותר שעות בבית …

המעצבת ענת אגסי, מנהלת קשרי אדריכלים ושיווק באלוני אומרת: "עונת החורף מכנסת אותנו לבתים וגורמת לנו צורך להתכרבל ולהתעטף. יצירת אוירה חמימה בבית – תתרחש בדיוק באותו אופן על ידי הכנסת שכבות ומרקמים נוספים לחלל."

אגסי מעניקה טיפים ליצירת אוירה חמימה בחורף:

 • הוסיפו אביזרי עץ – תוספת של אביזרי עץ תתרום לחימום האווירה. בחדר הרחצה למשל ניתן להוסיף סולם עץ המשמש לייבוש מגבות ותליית בגדים ואקססוריז שיתרמו חום ושיק, או ע"י הוספת "שטיחי" עץ במקלחון הניתנים ליישום עצמי על גבי הריצוף הקיים ומתפקדים כמו אגנית עץ. פתרון המוסיף אווירה וסטייל במינימום מאמץ.
 •  צבע- אלמנט נוסף הוא הצבע, גווני הבז', החום, האפור החם, הסגול והבורדו הם גוונים המזוהים יותר עם החורף. אין צורך לצבוע מחדש את הקירות, בהחלט ניתן להכניס אלמנטים ובדים בצבעים אלו, אם בכריות, בווילונות ואם באמצעות קיר כוח.
 • שלבו את אלמנט האש – אם יש לכם קמין – מה טוב, ואם לא, תוספת של נרות ריחניים תייצר אוירה חמימה ונעימה ללא קשר לסגנונו העיצובי של החלל.
 • שלבו שטיחים – שטיח הוא אלמנט שמעשיר את הנראות וקרנו עולה בעיקר בתקופת החורף. השטיח יכול להיות שטיח טקסטיל או מרבד אריחים מרהיב המשלב דוגמאות וגוונים תואמי עונה.
 • מחממי מגבות – מומלץ לשלב בחדר הרחצה,  מאוד פונקציונלי ומפנק בחורף ותורם ליצירת אוירה של ספא, כיום ניתן להשיג במגוון של צבעים ועיצובים נקיים ומינימליסטיים. מחמם דורש הכנה של נקודת חשמל.
 • פרקט– ריצוף בפרקט טיבעי יעניק אוירה חמה בכל בית ויגן מפני הקור שנובע מהרצפה וניתן להמשיך את הפרקט גם על גבי הקיר כחיפוי ליצירת קיר כוח שמעניק אוירה חמה.  כיום קיימים מגוון פתרונות כגון פרקט -PVC המאפשר יישום מהיר ונקי עם תוצאה ויזואלית טבעית ומייצר בידוד אקוסטי ותרמי, פרקט PVC איכותי יספוג חום כאשר נחמם את הבית כך שנעים לדרוך ולשבת עליו.
 •  אור- לתאורה השפעה מכריעה על האוירה בבית, תאורה חמימה, המותאמת לאביזרים בחלל, תוכל לשנות משמעותית את התחושה בו. לכן יש להקפיד מראש על תכנון, מיקום, כמות וגוון התאורה, מומלץ להתייעץ בגורם מקצועי לצורך כך.
  צילום: אסף לוי
  צילום: מושי גטליס

  צילום: אלעד גונן

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here